araba sürme temiz hava almak arabada oksijen çok önemli
Blog Yazıları Otomobil

Uzun Yol Araba Sürmek Konforunuz İçin 5 İpucu

Özel Aracınızla Uzuuuun bir yola mı çıkacaksınız? Saatlerce süren uzun yol araba sürme işini konforlu hale dönüştürmek arabanın konforlu olmasının yanında birazda sizin o yolculuğu keyifli ve konforlu dönüştürmeniz ile ilgilidir. Peki Nasıl mı? İşte yolculuklarınızın çok daha mutlu ve konforlu olmasını sağlayacak, uzun yolda konforlu araba sürmenin bazı basit ve genellikle göz ardı edilen önlemler…


Arabalar günümüzde zaten bayağı özellikler ile uzun yolda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. En iyi arabaların hayatı kolaylaştıran donanımlarını merak ettiysen Buraya Tıklayarak Merak ettiğin her şeyi öğrenebilirsin !

Kendinizi Şimartın Uzun Yol Araba Sürme İşi Kolay Değil Bu Yüzden Sağlıklı Yiyecekler Yiyin ve Beslenmeyi İhmal Etmeyin…

Araba sürme işi acıktırır! Uzun yolda konforlu araba sürmek için kendi deponuzu dolu tutmak da otomobilin deposunu dolu tutmak kadar önemlidir. Uzun bir yolculukta sıvı alımı oldukça önemli ve enerjinizi yüksek tutmak için yanınızda mutlaka bazı içecekler ve atıştırmalıklar bulundurmanız gerekir. Yol boyunca şeker tansiyon gibi hayati önem taşıyan sağlık problemlerine dikkat ederek besleyici ve rahatsız etmeyen, yolda uykunuzu getirmeyen yiyecekler yemeniz gerekli. Tabi trafikte araç kullanırken yemek yeme gibi bir amatörlük de yapmayın.

Saatler boyunca uzun yol araba sürme işi ve o koltuklarda oturmak çok yorucu değil mi?

Uzun süreler boyunca bir otomobilin içinde bulunmak zorunda kaldığınızda kendinizi rahatsız hissetmek kadar kötü bir şey olamaz. Bu yüzden, kot pantolon yerine eşofman ve sert bir ayakkabı yerine de spor ayakkabı giymeyi düşünün.

Arabalar-En Uzun Süre Üretilen 5 Efsane Araba Modeli Video

Arabanızın içinde biriken tozlardan kurtulmanız gerek! Uzun yola çıkan arabada toz olmaz!

Uzun yola çık! Ancak Araç içi Temizliğinden ödün verme! Arabanızın iç mekan temizliği klima havalandırmalarının kontrolü gibi basit önlemler toz ve mikroptan etkilenip hasta olmanızı önleyen en önemli etkendir. Ayrıca temiz hava almak, basit olduğu kadar son derece de canlandırıcı bir önlemdir. Şehir sınırlarından çıkar çıkmaz camları açın ve canlandırıp iyi hissettiren temiz ve serin havanın tadını çıkarın. Yani arabanızın iç mekanını ara da havalandırmalısınız…

Dünya Düz mü? Düz DÜNYA Yalanı 4 KOMPLO TEORİ

Arabaların havalandırma sistemleri temiz olmalı. Ayağınızı bastığınız paspasın üzerinde herhangi bir toz, pislik olmamalı. Bu sayede içerisinde saatler geçireceğiniz aracınızda sağlıklı bir yolculuk yapabilirsiniz. Küçük bir tüyo verelim her uzun yolculuk öncesinde arabanızı iç dış komple yıkatmanız temiz bir yolculuk yapmanız için en önemli etkendir.

uzun yolda konforlu araba sürme temiz hava almak arabada oksijen çok önemli
Açık havada araba sürme direksiyon başında uykunuzun gelmemesi için gerekli bir önlemdir.

Uzun yol araba sürme işi ruh sağlığınızı da etkiler... Arabanın gıdası yakıt insan ruhunun gıdası da müziktir.

Kendinize ayırdığınız zamanın tadını çıkarın ve biraz müzik dinleyin, seveceğiniz bir radyo kanalı bulun veya bir çalma listesi oluşturun. Ayrıca Otomobil kullanmak bazen; yeni şeyler öğrendiğiniz veya bir radyo kanalı aracılığı ile iletişim kurarak sesinizi duyurduğunuz harika bir zaman olabilir!

Eğlenceli bir yolculuk için müzik dinlemek gerekli. Uykunuzun gelmesini önlemek için hareketli müzikler bazen de sakin dinlendirici müzikler dinleyin... Fazla ses açmaktan gürültüden uzak durun. Müziği net bir şekilde duyacak kadar müzik sisteminin sesini açın.

Google Stadia Oyun Servisi – Birisi Oyun Konsolu mu? Dedi!

Güvenlik önlemleri için gerekli eşyalar sürekli arabanızda bulunmalı…

Acil bir durumla karşılaşma ihtimaliniz her zaman vardır. Bunu unutmayın ve arabanızda çeşitli ilk yardım sağlık ve küçük tamiratlar için gerekli malzemelerin bulunduğundan mutlaka emin olun. Bu, özellikle uzun mesafe yolculuklarda otomobil kullanırken önemlidir ve ilk yardım çantası, el feneri, sigorta ve arıza teminatı bilgileri mutlaka olması gerekenler arasında yer alır.


Son olarak, yolu bilseniz bile navigasyon kullanmanız otomobilde gereğinden fazla zaman geçirmemenizi sağlayacaktır. Sizi otomatik olarak trafiğin sıkışık olmadığı veya kazaların bulunmadığı yollara yönlendirecektir. Ayrıca kendinize gelmek için düzenli olarak mola vermeyi ihmal etmeyin. Biraz eğlenin, güzel vakit geçirin ve daha önce görmediğiniz manzaralı yerlerde molalar planlayın!

Not: Yazının bazı bölümleri Generali Sigorta Web Sitesinden Alıntıdır. Video ve Görsellerde kullanılan medya içerikleri Pixabay Web Sitesinden alınmıştır. Medya sponsorluk işleri için mail adresinizi yorumlara yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anasayfaya Dön

Youtube Kanalımıza Abone ol!

Facebook Sayfamızı Beğen

İnstagram Sayfamızı Takip Et
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir