Blog Yazıları Otomobil

Otomobil Üreticilerin En Popüler 5 Şaşırtıcı Araba Modeli

Otomobil üreticilerinin ne denli cesaret göstererek nasıl çılgın ve araba severlerin gönlünde yeni bir model ile nasıl taht kurduklarını gösteren 5 önemli tasarımın araba modeli hikayesini anlattık bunu bir videoblog haline getirerek siz değerli izleyici ve okurlarımızın beğenisine sunduk...

İçlerindeki modeller çok uzun yıllar üretilen en trend arabalar... Bir araba modelinin ortalama tasarım ömrü ve en uzun süre üretilen 5 araba modelinden yola çıkarak Otomotiv Endüstrisindeki başarı hikayelerinden bahsettiğimiz yazımızı da mutlaka okumalı ve videoyu izlemelisiniz...

 

 

Merhaba dostlar bu video’da VidX TV Türkiye Youtube kanalı olarak Sıradan Araba Markalarının 5 Şaşırtıcı Araba modeli denemesini sizler için derledik…

Modern otomobil endüstrisinde, otomobil markaları tahmin edilebilir. Örneğin, Dodge'un Ram kamyonları, Mercedes'in lüks salon otomobilleri veya Ferrari'nin spor arabaları üretmesini bekleyebilirsiniz. Dizilişlerinde gerçek bir sürpriz yok. Bununla birlikte, arada bir, sıradan bir üretici kalıbı kırmaya karar verir. Tamamen farklı, benzersiz ve havalı bir şeyler ortaya koyar.

 

 

 

İşte, dünyanın en popüler markalarından 5 şaşırtıcı araba modeli. İlk başta, şirketin profiline uymayan arabalar. Ancak daha sonra, markaların popüler modellerini oluşturmaya yardımcı oldular. Yada kendileri popüler oldu. Bu nedenle, diğer modellerin mühendisliğine de katkı sağlayan bazı ilginç makineler hakkında bilgi edinmek için bu videoyu izlemeye devam edin… Bazıları satış rakamları açısından başarılı olmayabilir, ancak sektörde ve otomobil tarihinde bir iz bıraktılar.

1-      Audi r8

Audi birinci nesil R8'i sunarken spor otomobil dünyası şaşırdı. Hiç kimsenin Audi'den ya da harika bir spor otomobilinden bu kadar cesur bir hareket beklemiyordu.

Aslında, mevcut Audi R8, ortada monte edilmiş V10 motoru ve tasarımıyla bir süper araba modeli.

Daha da iyisi, Audi daha geniş bir kitleye ulaştırmak için bu arabayı spor araba fiyatlarında sundu. Motorun kendisi gerçek bir sanat eseridir. Çift enjeksiyon girişi ve 610 HP ile atmosferik olarak dizayn edilmiş 5,2 litrelik V10'dur.

2-      Ferrari FF

2011'de Ferrari düşünülemez olanı yaptı.

Dört tekerlekten çekişli ve hatchback 5 kapılı bir spor araba modeli üretti.

Bu arabaya FF adını verdiler ve Grand Turismo dört kişilik bir model. Dört tekerlekten aktarma organlarının gücü ile kıtaları bile yüksek hızlarda atlama kapasitesine sahiptir.

 

İlginizi Çekebilir; Uçaklar Hangi Yakıt İle Uçarlar?

 

 

Tabii ki, yine de acımasız bir performans sergileyen önde yüksek devirli bir V12 Ferrari motoru özelliklerine sahip. En iyisi de ısmarlama bir iç dizayn ve benzersiz bir tarza sahip.

3-      Porsche Cayenne

İlk Cayenne, 2000'li yılların başında ortaya çıktığından beri, hızlı lüks SUV piyasası doğdu. Dört kapılı, yükseltilmiş gövdeli ve dört tekerlekten çekişli bu Porsche, birçok marka uzmanına zarar verebilir.

Ancak sürüş dinamikleri, performans ve prestij açısından da bu segmente çok şey kattı. Bu noktaya kadar, Porsche sadece iki kapılı spor araba modeli üretmişti. Ancak, Cayenne ile birlikte lüks SUV pazarında da bir güç haline geldi.

4-      Cadillac CTS – V Wagon

Yıllarca, Cadillac, BMW veya Mercedes ile rekabet edebilmek için ihtiyaç duydukları uygun performans serisindeydi. Ama nihayet, V Serisi doğdu. Cadillac severlerin güçlü motorları ve dünya standartlarında kullanımlarıyla hayal ettikleri şeydi. Ayrıca, güncellenmiş bir süspansiyon kurulumuna ve özel bir üretim programına sahiptir.

 

 

 

Fakat tartışmasız en başarılı olanı, 2008-2014 yılları arasında üretilen ikinci nesil CTS-V modeli Cadillac'dı. Kaputun altında, 556 HP üreten 6.2 litrelik V8 güçlendirildi ve CTS-V'yi pazardaki en güçlü performans haline getirdi. Cadillac üç gövde stili üretti, bu yüzden CTS-V bir sedan, bir kupa ve ilginç bir şekilde bir vagon olarak geliyor.

5-      Kia – Stinger

Serimizin son üyesi ise 2018’de Kia’dan geldi yani bu listenin en ilginç en yeni üyesi; 2018'deki en büyük sürprizlerden biri yeni Kia Stinger'di Çoğu insan muhtemelen Kia gibi bir markanın böyle bir spor sedan üretmesinin nasıl mümkün olduğunu merak ediyor. Fakat Kore markası gerçekten iyi görünümlü, hızlı, güçlü ve uygun fiyatlı bir spor sedanı tanıtmış gibi görünüyor Stinger modeli, Kia’nın SUV modellerinde yeni olan isteğe bağlı dört tekerlekten çekişe sahip.. Kaputun altında iki motor, seçeneği sunuluyor birisi 255 HP güç sağlayan tek turboşarjlı dört silindirli ve ikincisi 365 HP güç pompalayabilen bir ikiz turboşarjlı V6 motor...

Anasayfa

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir