Otomobil Blog Yazıları

2.El Araba Aldım VLOG – Otomobil Blog

Merhaba Araba Aldım;

Gaz Fren Şanzıman Youtube kanalını VidX Medya bünyesinde açtık. İlk videomda ise güzel bir araba alım serüvenini paylaşıyorum.

Araba hakkında ikinci el piyasasının Mart 2020'deki son haline de değindim. 2.El araba alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden biraz bahsedeyim isterseniz.

İkinci El Araba Almak - Expertizin Önemi

2.El Araba alırken nelere dikkat edilmeli ? Satın alınacak aday arabanın geçmişini araştırarak işe başlayalım. Bu Otomobil gerçekten size uygun mu ? Beklentilerinizi karşılıyor mu? Bu sorular çok önemli ?

Expertiz aşamasından önce aday araba belirlemek için bu gibi kriterleri göz önünde bulunmanız gerekecektir. Araba aldım demesi kolay, onu bulabilmek ise ayrı bir meziyet bence...

Satın alma aşamasında da yine expertizden önce kendi gözlemlerinizi yaparak arabanın gerçekten expertize değen bir araba olup olmadığını da anlamak mümkün olacaktır. İnsanız yine de yanılabiliriz aman dikkat...

Lastiklerin durumu,trim aksam kırıkları, koltuk döşemelerinin ve taban döşemelerinin haline göz ile görmeniz mümkün olduğundan bu gibi birçok kriterle aracın uygun olup olmadığını anlamanız mümkün olacaktır.

Şimdi gelelim expertiz aşamasına;

Aracın gözle görülemeyen baktığınızda anlaşılmayan birçok hatası ve kusuru olabilir. Motorun durumundan tutun, kazası varsa bu kazalarının nerelere zarar verdiğine kadar birçok durum expertizle belli olmaktadır.

Aracı tanıdığınız bir yerden alıyorsanız ve gerçekten bu kişilere güveniyorsanız ayrıca bir de 2.el arabadan gerçekten anlıyorsanız, aracın da halihazırda bir expertiz raporu da mevcut ise boş yere para vermenizi de tavsiye etmem. Ben bu şekilde araba aldım ancak siz yinede dikkatli olun tabi ki...

Bu saydığım bütün şartların bir arada olması şart... Yoksa büyük yanılabilirsiniz. Ve bu da size acı verecektir.

Ancak; dediğim gibi sizin göremeyeceğiniz bazı kusurları gözler önüne seren expertiz hizmetleri de son zamanda bayağı yaygınlaştı.

Yukarıdaki videoda 45.000 TL 'ye alınabilecek en iyi araba ne olmalı sorusunun yanıtını aradık. Bir aday araba belirledim ve satın aldım.

Gaz Fren Şanzıman Kanalıma Abone Olarak Destek Olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir