IQ Testi ve En yüksek IQ seviyesine sahip en zeki insanlar...
Blog Yazıları

Dünyanın En Yüksek IQ’lu İnsanı 1. Kim? IQ Testi

Hayatınızda hiç İQ Testi yaptınız mı? Dünyanın en yüksek IQ seviyesine sahip İnsanı kim? Merak Ediyor Musun?

Dünyanın En Yüksek IQ seviyesine sahip İnsanı ve  Uluslararası İQ Testi Sonuçlarını hiç araştırdınız mı? En yüksek IQ seviyesi kaçtır?

Peki ya siz ne kadar zekisiniz? Yukarıdaki videoda sizlerle en iyi kabul edilen testleri ve Uluslararası İQ testinden çıkan Dünyanın en yüksek IQ 'lu insanı, en yüksek puan alan en zeki insanları inceledik ve listeledik

İQ testleri insanların beyinsel fonksiyonlarını ölçen bir yöntem olarak kabul ediliyor.

Uzmanlar bir insanın beyinsel fonksiyonlarının %80’inin doğumdan itibaren 2 yaşına kadar geliştiğini söylüyor…

Hatırlarsanız daha önce de Bebeklerin Zeka Gelişimi ile ilgili bir VideoBlog da hazırlamıştık… Bebeklikten itibaren IQ seviyesini yükseltmek mümkün... Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için onların zeki birer insan olması şart...

Şimdi gelelim asıl konumuza Eğer sizde İQ seviyenizi ölçmek istiyorsanız resmi Uluslararası İQ Testi olan Wechsler terstini deneyebilirsiniz…

IQ Testi ve Dünyanın En yüksek IQ'lu insanı ve en zeki insanlar...
IQ Testi Sonuçlarını Yorum Olarak Bizimle de Paylaşmanızı Rica ediyoruz... Dünyanın en yüksek IQ'lu insanıWechsler Uluslararası IQ Testine Google Arama Motoru ile aratarak ulaşmak mümkün…

Konu İQ testinden açılmışken hadi gelin birazcık İQ seviyelerinin ne anlama geldiğinden de bahsedelim…

Bu teste göre İQ Seviyenizin:

• 140 ve üzeri olması dahi olduğunuzu,

• 120 ile 139 arası olması Çok zeki olduğunuzu,

• 110 ile 119 arası olması halinde zeki olduğunuzu,

• 90 ile 109 arasında olması halinde normaz zekalı olduğunuzu,

• 80 ile 89 arasında olması halinde düşük zekalı olduğunuzu,

• 70 ile 79 arasında olması halinde çok düşük zekalı olduğunuzu,

• 69 ve altının ise zihinsel olarak kusurlu olduğunuzu söylüyor…

Peki bu İQ sevilerini göz önüne alarak dünyanın en zeki insanının İQ Seviyesinin ne kadar olduğunu düşünebilirsiniz ?

İşte Size Bir Sıralama;

Dünyanın En Yüksek IQ 'lu İnsanı 10 insanı

10. Stephen Hawking Uluslararası IQ Testi Sonucu ve  Dünyanın En yüksek IQ'lu İnsanı ve diğerleri;

Teorik fiziğin en önemli ismi, kozmoloji uzmanı ve bir yazar olan Stephen Hawking, 73, inanılmaz bir IQ değerine (160) sahiptir.

9. Paul Allen

62 yaşındaki Microsoft kurucu ortağı Paul Allen, 170 IQ değerine sahip. Forbes'e göre Allen 17,5 milyar dolar serveti, onu gezegendeki en zengin 51. kişi yapıyor.

NFL Seahawks ve NBA Portland Trail Blazers'ı sahibi ve bilim, teknoloji, eğitim, yaban hayatı koruma ve topluluk hizmetlerinin geliştirilmesine şimdiye kadar 1,8 milyar doların üzerinde bağışta bulunmuştur.

8. Judit Polgar 

38 yaşındaki satranç ustası Polgar, 170 IQ’suyla 1991’de Bobby Fisher’ı yenerek 15 yaşında dünyanın en genç satranç ustası oldu.

7. Sir Andrew Wiles 

Ödüllü İngiliz matematikçi, 1995 yılında dünyanın en zor matematiksel problemlerinden biri olan, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından listelenen 358 yaşında Fermat'ın Son Teoremini kırdı.

Matematik katkılarından dolayı şövalye ünvanı sahibi olan Wiles, 61, Uluslararası Matematik Birliği gümüş plakası, Shaw Ödülü ve Ulusal Matematik Akademisi Ödülü de dahil olmak üzere 15 ödül aldı. Kendisinin IQ puanı da 170.

6. Garry Kasparov

51 yaşında, 190 IQ değerine sahip olan Garry Kasparov, 22 yaşında, Dünya Satranç Şampiyonu oldu.

NOT: Liste Dünyanın En Yüksek IQ lu İnsanına doğru en düşükten en yükseğe doğru ilerliyor...

5. Rick Rosner

Dünyanın en zeki beşinci adamı olan 54 yaşındaki Amerikan TV yazarı Rick Rosner, 192 IQ’ya sahip.

4. Christopher Langan

Amerikadaki en akıllı adam olarak bilinen 65 yaşındaki Langan’ın IQ'sunun 195 ile 210 arasında olduğu tahmin ediliyor. Bu dahi, "Kâinatın Bilişsel-Teorik Modeli" olarak adlandırdığı zihin ve gerçeklik arasındaki ilişki teorisini geliştirdi.

3. Kim Ung-Yong

53 yaşındaki Kim Ung-Yong, Hawking ve Einstein'dan çok daha fazla beyin gücüne sahip ve Guinness Rekorlar Kitabı’nda 210 IQ’su ile yer alıyor.4 aylıkken konuşmaya başlayan Kim Ung-Yong, 2 yaşındayken Japonca, Korece, Almanca ve İngilizce okuyordu. 3 yaşında Hanyang Üniversitesi'nde misafir fizik öğrencisi olarak ders alıyordu ve 8 yaşında NASA tarafından Amerika Birleşik Devletleri'nde okumaya davet edildi.

2. Christopher Hirata

Amerikan kozmolog ve fizikçi olan 33 yaşındaki Hirata, 225 olan IQ’suyla inanılmaz bir zekaya sahiptir. 13 yaşında Uluslararası Fizik Olimpiyatı'nda altın madalya aldı. 14 yaşında Caltech Üniversitesi'nde lisans eğitimine başladı.

16 yaşında NASA ile Mars'ı kolonize etme ihtimalini keşfetti ve 22 yaşında Princeton'dan doktora derecesini aldı.

1. Terence Tao

Şu an 39 yaşında olan Terence Tao, 5 yaş çocuklara öğretilen kelime heceleme ve sayı sayma gibi şeyleri 2 yaşında öğrendi. 230 gibi olağanüstü bir IQ’ya sahip olan Terence Tao gerçek anlamda zekasını kanıtlamış bir insan....

10 yaşındayken Uluslararası Matematik Olimpiyatları'na girdi ve bronz madalya kazanarak 10 yaşındaki bir insanın ne denli zeki olabileceğini herkese göstermiş oldu. 

Tao, Matematik Olimpiyatlarında kazandığı altın madalya sayesinde şimdiye kadar bu başarıyı elde eden en genç isim olmuştur. 16 yaşına geldiğinde, Lisans ve Yüksek Lisans derecesini almış, 20 yaşında ise doktora derecesini almıştır.
Youtube Kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Anasayfaya Dön !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir