dünya düz mü? düz dünya ve düz dünyacıların yalanı
Blog Yazıları

Dünya Düz mü? Düz DÜNYA Yalanı 4 KOMPLO TEORİ

Soru ; dünya düz mü? Düz dünya, düz dünyacılar yalanınızı ifşa ediyoruz... Düz dünyacılar özellikle siz iyi okuyun, videoyu da izleyin..

 • ''Yok canım daha neler...'' Saçmalayın ! komplo teorileri ile olacak iş değil bu...

Dünya 'nın daha önce düz olduğu sanıldığını fakat daha sonra geoit yani yuvarlak şekilde olduğunu söyleyen adamın öldürüldüğü hikâyesini duyanınız var mı ? Bu adam Dünya yuvarlaktır dediğinde öldürülmüş…

Birde yaklaşık 4000 yıldır halen Dünya'nın düz olduğunu iddia eden ve buna ciddi şekilde inanan bir topluluk olduğunu biliyor musunuz?
Evet, yanlış duymadınız. Dünya düzdür diyebilen yüzyıllardır yapılan bilimsel araştırmaları,  uzay hakkındaki NASA’nın araştırmalarını ve daha birçok gerçek bilimsel araştırmalar var...

Ancak günümüzde bile halen yalanlayan, en belirgin iddiaları bu videoda topladık... Ve düz dünya teorilerini çürüten, en gerçek araştırmaları yaparak sizlere gerçek bilimi, düz dünyacılara ise bu yalan safsata ile yüzleşmeleri gerektiğini, dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık…

Peki, dünya düz mü? Düz dünya komplo teorilerinden bahsedelim

Düz dünyacılar disk şeklindeki dünyanın kenarlarının güney kutbundaki antartika olduğunu, güney kutbunu geçtikten sonra uzay boşluğunun bulunduğunu, Antartika’da uzaylıların bile olduğunu, yüksek teknolojili uzay tesislerinin bulunduğunu söylüyor.

Bu yüzden; 2.Dünya savaşından sonra 12 devletin bir araya gelerek imzaladığı antlaşma sonucu ‘’Antartika hiçbir devlete ait değildir, ayrıca sivil ya da askeri hiç kimsenin girmesine izin verilmeyecek ve gitmek izne tabi olacaktır.’’ İddiasına dayandırıyorlar.

dünya düz mü? düz dünya ve düz dünyacıların yalanı
Dünya düz mü? dünya yuvarlak mı? düz dünya yalanı ve modelleme düz dünya modellemesi...

Düz dünyacılar; dünya düz mü? diye araştıracağınıza gerçekleri araştırın... İşin gerçeği ise şöyle;

1 Aralık 1959 yılında imzalanan bu antlaşma ülke medeniyetlerinin kolonileşme sürecinin son döneminde birçok ülkenin Antartika toprağına sahip çıkmaya çalışması sonucu imzalanmıştır.

Yeni Zelandanın teklifi ile imzalanan antlaşma sonucu Antartika’nın tamamı dünya toprağı olarak tanımlanmış hiçbir ülkeye, hiçbir siyasi otoriteye bağlı olmadığı antlaşmada açık, açık yazmaktadır.

 • Yukarıdaki iddianın tek doğru olan kısmı antlaşmanın halen geçerli olduğudur.
Düz dünya yalan!

Dünya düz mü? Sorusunu kendisine soranlar şunu gerçekten bilmiyor, araştırmıyor... 

Antartika’da yasak olan şey ise; askeri faaliyetler, nükleer faaliyetler ve madencilik faaliyetleridir. Antartika’da sadece bilimsel araştırmalar serbesttir.

Ayrıca Antartika Dünya’nın en kuru ve hiç nem olmayan bölgesi olduğundan yüzyıllar önce ölmüş nesli tükenmiş birçok sürüngen canlı türünün -80 dereceye kadar düşen sıcaklıktan dolayı yer tabasında mikrobik hayatın bile olmamasından dolayı fosilleşmiş çürüyememiş daha dün ölmüş gibi duran bedenleri durmaktadır.

Bunlar bilim adamları tarafından bulunmuştur. Peki; Antartika’ya gitmek yasak mı? Hayır değil... Hatta hiçbir siyasi otoriteye bağlı olmadığı için bir vize almanıza bile gerek yoktur, girmek yasak filan değil yani. Araştırabilirsiniz.

düz dünya dünya düz mü? antartika
Dünya düz mü? düz dünya antartika bilimsel araştırma merkezlerinin birkaçı...
 • Dünya düz mü? Bu soruyu bu yüzyılda sormak bile hata ! Düz dünyacılar uyanın!
 • Bu kadar uzay araştırması bilim teknoloji varken ordan buran bulunan fotoğraflar ile dünyanın düz olduğunu sanan insanlar var!

Düz dünya yalanını savunan birisi kendisine haklı olarak sorabilir ''İyide herkes gidebiliyor da neden gitmiyoruz ? ''

Antartika’da hemen hemen birçok dünya ülkesinin bilimsel araştırma faaliyetleri yapan üs bölgeleri var zaten, geçtiğimiz günlerde İTÜ kutup araştırmaları enstitüsünden 9 kişilik bir grup Türk bilim insanı da gitti.

 • Asıl sorun Antartika’ya gitmek değil, yolculuğun 25.000 $ ile 50.000 $ arasında bir paraya mal olmasından…

Düz dünya teorileri bununla da sınırlı değil...

NASA Apollo 11 Ay görevinin tamamen düzmece olduğunu Ay’a ayak basma anının stüdyo ortamında çekildiği iddia ediliyor.

Bunu da; gezegenimiz Dünya’nın da yuvarlak şeklinin göründüğü fotoğraflarda uzay boşluğunda hiçbir yıldızın görünmemesine ve Ay yüzeyine dikilen Amerikan bayrağının hiçbir rüzgâr olmamasına rağmen dalgalanmasına bağlıyorlar.

dünya düz mü? sorusunu yanıtlamaya çalışan düz dünya teorisyenleri NASA apollo 11 ay görevinin stüdyo ortamında yapıldığını aya hiç gidilmediğini iddia ediyorlar
Dünya düz mü? sorusuna yanıt arayana düz dünya komplo teoricileri apollo 11 ay görevinin düzmece olduğunu söylüyor.

Dünya Düz mü? Düz dünya yalan! Ve Aslında olan ise;

Son derece çiğ bir ışık ile parlayan ay yüzeyinin daha net fotoğraflanması amacıyla Ay’a gerçekleştirilen yolculukların Ay’ın aydınlık yüzüne gündüz güneş varken inildiğinden gökyüzünde herhangi bir yıldız görünmemektedir.

Yer çekiminin dünyadakinden 6 kat küçük olduğu Ay’da bayrağın astronotlar tarafından kurulma esnasındaki titreşimden dolayı buruşması sonucu yerçekimsiz ortamda olduğu gibi kalmasına yani donuk gibi görünmesine neden olmuştur. Bu yüzden rüzgârla dalgalanmadığı halde dalganıyormuş gibi görünmektedir.

Ancak daha sonra dokunulmayan bayrağın bırakıldığı gibi hiçbir titreşim yada hareket olmadan duruyor olması bunun en büyük kanıtıdır.

 

Ayrıca; Dünya evrenin merkezinde bulunuyormuş, Ay ve Güneş aslında çok uzakta değil göğün tam üstünde Dünya'nın çok yakınında durmaktaymış.

Sadece onun üstündeki buzulları eritmiş. Bu yüzden Dünya'da yaşam var ve geri kalanlar donmuş durumda ve Güneş, Dünya üzerinde sabit bir çember yörüngede dönüyormuş.

Düz dünyacıların modelleme gezegen formunda gördüğünüz gibi güney kutbu kenar kısımları oluşturuyor ve dedikleri gibi buzul…

Ancak sabit bir çember yörüngede dönen güneş ışınlarının geldiği yüzeylerde buzullar erimiş, ne hikmetse yine güneş ışınlarının iddiaya göre aynı açıda gelmesine rağmen kuzey kutbunda bu buzullar erimemiş görünmektedir.

 • Bu da Düz Dünya yalanını ortaya çıkaran en büyük kanıttır.
 • Hala Dünya düz mü? diyebilen var mı?

Birde Uçak Rotalarını Kafalarına Göre Hesaplamaya Çalışan Düz Dünyacılar Var !

 • Son olarak ise; kendi youtube kanalımızdan bir örnek vermek gerekirse uçakların rotası neye göre belirleniyor diye bir video hazırlamıştık.
 • Bu videonun youtube’da aratılırken düz dünya uçak rotaları şeklinde aramalarda göründüğünü fark ettik ve araştırdık.
 • Uçak rotalarını belirleyen unsurların dünyanın yuvarlak şekline bağlı olduğunu anlattığımız videonun tam tersi uçuş rotalarının yalan olduğunu iddia eden bir takım videolar ile karşılaştık.

Uçakların düz bir hat üzerinde bir yerden bir yere gittiğini Dünya 'nın yuvarlak olmadığını iddia eden bu videolar uçak pusulalarının yanlış bilgi verdiğini söylüyor.

Bunu da en kısa ve en mantıklı şekilde açıklamak gerekirse... İstanbul – California yani batıya doğru bir uçuşun yaklaşık 13,5 saat, İstanbul – Tokyo yani doğuya doğru bir uçuşun da yaklaşık 12 saat sürmesi, ama Tokyo-California arasının, İstanbul konumuna göre en doğu ve en batıdaki iki şehrin, 11 saatlik bir uçuş süresinin olması...

 • Dünya’nın yuvarlak olduğunun en çarpıcı katınıdır. Düz bir dünya tepsisinde bu uçuş süreleri çok farklı olurdu değil mi?
Düz dünya yalanını ve Dünya düz mü? sorusunu merak edenelere en belirgin komplo teorilerini ve gerçekleri bir araya getirdik. Teknolojiyi bilimi ve uzayı seven tüm okurlarımızla ve VidX Medya takipçilerimizle paylaştık...

İçeriklerimize ve medya yayınlarımıza destek olmak için diğer sosyal medya hesaplarımızı taikp etmeyi unutmayın...

Youtube Kanalına Abone ol

Facebook Sayfamızı Beğen

İnstagram Hesabımızı Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir