angel far tasarımından daha ileriye taşınmış en çarpıcı led xenon farlar
Blog Yazıları Otomobil

Angel Far Mercek Far ve Dünya’nın En İkonik 5 FAR TASARIMI

Araba Farları bir zamanlar petrol lambalar ampüller ve angel far mercek far led xenon matrix farlar derken derken büyük bir gelişme gösterdi... 

Bir arabanın gözlerine anlamlı bakmaktan geçiyor... Bu tutkuyu hissetmek… Gözler demişken ne demek istediğimizi tahmin ettiniz mi?

Arabalar-En Uzun Süre Üretilen 5 Efsane Araba Modeli Video

Yolumuza ışık tutan o birbirinden güzel ve farklı tasarıma sahip farlardan bahsediyoruz…

Peki yolumuzu aydınlatan bu farlar yaklaşık bir asırdır ne kadar gelişti? Bu hafta son yüzyılın en ilginç ve çarpıcı far tasarımlarını sizler için derledik…

Far tasarımı, ilk otomobillerdeki petrol lambalarından, en son modellerin angel far mercek far ve lazer LED farlarına kadar uzun bir yol kat etti. Yıllar geçtikçe, farların temel tasarımı teknolojiyle birlikte değişti. Sıradan dış farlar, açılır veya saklanabilen üniteler, ayrıca şık ve aerodinamik bir çok far tasarımı modeli var !

Tasarım stüdyolarında arabaların dış tasarımından iç aksamın kullanım kolaylığına kadar birçok alanda köklü değişiklikler yıllardır zaten yapılıyor... Araba Markaları en yeni arabaları üretirken büyük cesaret örneği göstererek şaşırtıcı model denemeleri ile de sıradanlaşmış tasarımlardan çıkarak birçok model denemesi yapmıştır. Bu sayede tasarım harikası efsaneleşmiş modeller ortaya çıkarmıştır. Bu efsane modellerini hikayesini merak ettiyseniz '' Araba Markalarının 5 Şaşırtıcı Model Denemesi '' isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

angel far mercek far tasarımından daha ileriye taşınmış en çarpıcı led xenon farlar
Bu bir angel far olmaz belki efsanelerin yerini tutmaz ama far tasarımının ne kadar geliştiğinin en çarpıcı göstergesi
Bu listenin en çok tanınan far tasarım modeli ile başlıyoruz işte 5 Numara

Google Stadia Oyun Servisi – Birisi Oyun Konsolu mu? Dedi!

BMW Angel Far (Eyes) Tasarımı !

Gündüzleri parlak halkalar şeklindeki muhteşem farlar hemen hemen herkesin hayranı olduğu BMW imajını çok iyi yansıtmıştı. Bu sayede ön sınıfın tasarımını mükemmel bir şekilde tamamladılar ve otomobil üreticileri arasında bir trend belirlediler.

Listeye 4 Numaradan BUİCK RİVİERA giriş yapıyor.

1963 Rivierası'nın dört normal far gurubu vardı, o yıllarda angel far mercek far gibi ikonik tasarımlar denenmemişti, ancak 1965 model bu araba, ızgaraların her iki tarafındaki kapakların arkasına sakladıkları harika ötesi bir far dizaynı daha vardı. Dizayn o kadar benzersiz ve ilginçti ki Riviera otomobil tarihinde çok büyük bir yer edinmişti. Bununla birlikte, üretimi de oldukça pahalıydı, bu yüzden GM bu özelliği birdaha hiç tekrarlamadı.
3 Numarada yine çok ilginç bir far tasarımı olan chevrolet corvette C4 var

Chevrolet dijital çizgilere sahip teknolojik bir corvette modelini tasarladığında az sayıda üretilen 360 derece içe dönebilen bu far tasarımını kullanarak büyük bir cesaret örneği gösterdi ve aerodinamik profil üzerine oturtulan bu spor tasarım araba o yıllarda herkesin gönlünü kazanmayı başarmıştı…

Bir efsane angel far mercek far gibi ikonik tasarıma sahip olmasa da Listenin 2 Numarasında çok çekici far tasarımına sahip Alfa Romeo Montreal var !

Alfa Romeo, Montreal'i zamansız bir Bertone gövdesi ile Giulia şasisine inşa etti. Bertone tasarım stüdyosu sayesinde tanınabilir ve eşsiz bir tasarıma sahipti. Ancak en tanınabilir tasarım özelliklerinden biri, panjurların arkasındaki farlardı.

Ve işte listenin 1 numarasında en ilginç tasarım ile bir Amerikan klasiği bizi karşılıyor…

Karşınızda Tucker Torpedo

Önden bakıldığında denizaltıyı andıran bir buruna sahip bu araba modeli 1948 yılında tasarımcıların büyük cesareti ile merkezi bir far tasarımı sistemi ile donatılmış…Tucker arabalarını son derece güvenli bir hale getirmek istemişti; sadece yolcular için değil, diğer sürücüler ve yayalar için de…. Ayrıca ilginç fikirlerin ve tasarımların bolca kullanıldığı klasik otomobil dünyası o yılların amerikasında bir show olarak algılanıyordu… Tasarımcılar; bu cesaret örneği ile de büyük beğeni almış olmalılar.
Arabalar hakkında ilginç ve kimsenin aklına gelmeyen çeşitli videolar yapıyoruz. Tasarım örnekleri en başarılı, en başarısız araba modelleri hakkında en güncel içeriklerimize göz atmalısınız. Biz VidX TV Türkiye Youtube kanalı olarak Youtube platformu üzerinde yayın yapan bir medya kuruluşuyuz. Bambaşka bir konuda yeniden görüşene dek şimdilik Hoşçakalın...

Farklı İçeriklerimiz için Web Site Anasayfamızdan bir içeriği seçebilirsiniz...

Yazıdan daha fazlası içerik için Youtube Kanalımıza da bekliyoruz...

En Güncel Video Bloglarımızı paylaştığımız Facebook Sayfamızı ziyaret edin...

Videoblog için hazırladığımız resim fotoğrafları, grafik tasarımları

İnstagram Sayfamızda bulabilirsin !

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir