Blog Yazıları

4×4 ATV Ekstrem Off-Road – Düz Arazi Gezileri

Bu Yazının İçindekiler

4x4 ATV Ekstrem Sporlar Gezileri
Bu hafta 4x4 ATV Ekstrem Motorlar ile düz arazide yol olmayan yerlere girdik havanın güneşli olması ve bahar aylarının güzelliği bizi çok güzel karşıladı..

4x4 ATV Ekstrem

Yaklaşık 4 aydır biz bunların hepsini denedik karlı zeminde çamurlu parkurda Ekstrem Off Road Heyecanını bol bol yaşadık bir kış boyunca.... Off Road Yapmak denince aklınıza tabiki zorlu parkurlar ve dağ tırmanmaları yada çamur su birikintisi bataklık gelebilir... Bazı yerlerde motorlarımız da bozuldu benzinimiz de bitti ancak neredeyse hiçbir jeep türünün giremeyeceği yerlere girmemize olanak sağlayan bu güzel 4x4 ATV 'lerle çok farklı deneyimler yaşadık....

Ve işte sonunda 10.bölümde Baharın motivasyon dolu havasında Ekstrem Off Road heyecanını düz arazilerde yol alarak yaşadık bu güzel gezimizi de sizlerle paylaşıyoruz.. Emin olun düz arazide bile Off Road yapmak çok keyifli bir Spor diyebiliriz....

4x4 ATV motorlar kayalara bile tırmanabilen üstün yetenekli ve yol olmayan birçok yere girip çıkabilen harika motorlardır.
4x4 Atv Motorlar her türlü zeminde sürülebilen özellikleri ile kullanıcılarına mikro Off Road heyecanını yaşatan harika makinalardır..

ATV Ekstrem Sporlar Serisi Nasıl Çekiliyor...

Motorlarımız ile yaptığımız gezilerde çok fazla konuşma yapamadık süslü kelimeler ile önceden planlanmış pr çalışmalarını işleyip önünüze sunmadık 10 bölümdür devam eden serimizde herşey doğal herşey gerçektir.

ON ROAD 4x4 ATV Motor Nedir?
Kullanım alanları farklı olsa da, On Road ATV Motorlar ile Off Road ATV Motorlar arasında dış görünüm bakımından bir fark bulunmamaktadır. Farkı oluşturan daha çok mekanik özelliklerdir.
ATV Motor almaya karar verdiğiniz anda bu araçları ne amaçla ve hangi tip yol ortamında kullanacağınızı iyi belirlemeniz gerekmekte.
On Road Atv Motorlar satışı geçerli olmak üzere Dünya’nın her ülkesinde trafiğe çıkış izni verilmiş olan motorlardır. Mekanik olarak Off Road Motorlar ile arasında bazı teknik farklar olması dışında görünüm bakımından aynıdır. Üretim bakımından da trafiğe uygun şekilde tasarlanan motorlar; hem arazide, hem de asfalt yolda kullanılabilinmektedir. Plaka takılarak herhangi bir sorun yaşanmadan şehir içerisinde kullanılabilir. Tabii bunun için öncelikle sigorta, ehliyet, muayene ve benzeri diğer gereksinimlerin tamamlanmış olması gerekiyor.
Off Road ATV Motorlar ise, daha çok arazide kullanılmak üzere geliştirilmiş olan motorlardır. Trafiğe çıkmaları yasak olmakla birlikte trafiğe yakalanmanız halinde ciddi cezalar ödemeniz kaçınılmaz hale gelir. Plaka takılamayan bu motorlarda sadece trafiğe kapalı alanda kullanım serbesttir.
İki motor arasındaki temel fark On Road Atv Motorlar plaka takılarak trafikte serbestçe kullanılabiliniyorken, Off Road Atv Motor tam tersi olarak plaka takılamayan ve trafikte kullanmanın mümkün olmadığı motorlardır.

VidX TV Türkiye 4x4 ATV Ekstrem Off Road Serisi

Merhaba Kanalımıza Hoşgeldin Bizim İçin Önemlisin !
Aradığın Şeyi Bulmak İçin Bir Şekilde Bu Kanalı veya Videolarımızdan Herhangi Birisini Ziyaret Ettin... Beğendiysen Durma Aşağıdaki İçeriklerimize de Bak Belki Hoşuna Giden Bir Şeyler Bulabilirsin !Diğer Sosyal Medya Hesaplarımız :

Anasayfa

Youtube Kanalı

Facebook Sayfası

İnstagram Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir